• 733 755 521
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tiskové zprávy

Vyjádření LDK k aktuálním tématům v lesnictví a dřevařství

Pozastavení příjmu žádostí do programů ve vztahu k Ukrajině, Rusku a Bělorusku a žádostí o výjimky pro vstup na území ČR

V souvislosti s vojenskou agresí Ruské federace na území Ukrajiny došlo dne 24. února 2022 k pozastavení příjmu žádostí o pobytové tituly na zastupitelských úřadech ČR na Ukrajině (Kyjev, Lvov). Z tohoto důvodu nebude možné až do odvolání přijímat žádosti o zařazení do některého z programů ekonomické migrace.

V rámci prodloužení nouzového stavu vyšlo usnesení vlády ze dne 30. března 2022 č. 254 o přijetí krizového opatření. Vláda rozhodla zastavit příjem žádostí o víza a dlouhodobé a trvalé pobyty pro občany Ruska a Běloruska (toto krizové opatření ruší stávající usnesení vlády č. 130 z 25. února 2022 a č. 152 z 2. března 2022, kterými vláda již dříve rozhodla o zastavení příjmu žádostí pro občany Ruska a Běloruska).  

Tímto usnesením vláda zároveň rozhodla zastavit řízení již podaných žádostí o víza, dlouhodobé pobyty a trvalé pobyty ruských a běloruských občanů. Toto opatření se týká i žadatelů již zařazených do programů ekonomické migrace. Pořadí žadatelů zařazených do programů ekonomické migrace bude v případě zachováno a v případě obnovení vízové agendy se bude návazně pokračovat v přidělování termínů.

Výjimku z výše uvedených zákazů mají nově od 1. dubna 2022 pouze:

  • žádosti, u nichž bylo již vyznačeno vízum za účelem převzetí povolení k pobytu (tzv. D/VR vízum);
  • žádosti o krátkodobé vízum rodinných příslušníků občanů ČR;
  • žádosti o krátkodobé vízum rodinných příslušníků občanů EU;
  • žádosti osob, jejichž pobyt na území ČR je v zájmu ČR, přičemž tento zájem může osvědčit ve zcela výjimečných případech pouze ministr zahraničních věcí.

https://www.epravo.cz/_dataPublic/sbirky/2022/sb0042-2022.pdf

Odběr novinek

Projekty

Kontakty

Adresa
Počernická 96
108 00 Praha – Malešice

tel.: 733 755 521
info@ldkomora.cz

Odběr novinek

© 2024 Lesnicko-dřevařská komora | Všechna práva vyhrazena | Vytvořila a provozuje společnost Lesnická práce s.r.o.